به‌طور کلی؛ فناوری‌های خودرو مسائل بسیار زیادی را در خصوص صنعت فناوری آشکار می‌کنند. سنسورهایی که در طراحی و ساخت آن‌ها به‌کار برده می‌شود؛ موارد ایمنی و موادی که برای تولید از آن‌ها استفاده می‌شود می‌توانند سرنخ‌هایی به علاقه‌مندان بدهند.

 ۱ – تسلا S P100D مدل ۲۰۱۶ صفر تا صد کیلومتر را در ۲.۴ ثانیه طی می‌کند

p100d-announcement

خودروی مدل S از شرکت تسلا با به‌روزرسانی نرم‌افزاری که به‌تازگی برای آن منتشر شده؛ حتی از قبل هم سریع‌تر می‌شود. اگر داخل این خودرو باشید در حالی‌که نرم‌افزار آن‌هم آپدیت شده، احساس می‌کنید که داخل یک موشک نشسته‌اید. البته یک چیز جالب درباره این به‌روزرسانی‌ها مخفی بودن آن‌ها است و راننده خودش باید راه فعال کردن‌شان را پیدا کند. (یا این‌که مانند همیشه از گوگل کمک بگیرد).

۲ – می‌توانید با گرفتن امتیاز در خودروی بیوک LaCrosse مدل ۲۰۱۷ بیمه آن را پایین بیاورید

 ۲۰۱۷-Buick-LaCrosse-front-three-quarter-in-motion

خودروی بیوک LaCrosse به یک امکان جدید مجهز شده که به ایمنی بیشتر رانندگان منجر می‌شود. ویژگی “اسمارت درایور” (Smart driver) به رانندگان کمک می‌کند تا با توجه به نوع ترمز گرفتن یا افزایش ایمنی در طول یک هفته از مزایای بیمه بهره‌مند شوند.

۳ – با استفاده از اپلیکیشن می‌توان صندلی‌های لندرور دیسکاوری مدل ۲۰۱۷ را تا کرد

۲۰۱۷-Land-Rover-Discovery-rear-three-quarters-1

دیسکاوری جدید که از سال جاری میلادی در دسترس خواهد بود؛ به راننده این امکان را می‌دهد تا با استفاده از یک اپلیکیشن و یک دکمه صندلی‌ها را تا کند یا دوباره به حالت اول برگرداند. این قابلیت جدید هم روی بستر آندروید و هم iOS ارائه شده و موجبات آسایش سرنشینان خود را فراهم می‌کند.

۴ – ولوو S90 مدل ۲۰۱۷ دارای هر دو ویژگی توربو و سوپرشارژر است

landscape-1449069680-volvo-s90-1

یکی از غیرمعمول‌ترین امکاناتی که روی ولوو S90 تعبیه شده وجود هر دو حالت توربو و سوپرشارژر روی نسخه T6 AWD است. در نتیجه این خودرو می‌تواند از یک حالت سکون؛ به‌سرعت شتاب بگیرد یا این‌که به یک‌باره توقف کند که در سرعت‌های مختلف در بزرگ‌راه‌ها کاربرد زیادی دارد.

۵ – هوندا CR-V مدل ۲۰۱۷ اگر راننده به خواب برود متوجه می‌شود

۲۰۱۷-honda-cvr-cms-thumb-copy

معمولا این ویژگی در خودروهای لوکس دیده می‌شود. اما آخرین خودروی هوندا CR-V شامل Driver Attention Monitor می‌شود و قادر است با توجه به وضعیت غیرطبیعی در کنترل فرمان خودرو؛ متوجه خواب‌آلودگی راننده بشود. شاید یکی از بهترین روش‌ها برای مقابله با اشتباهات و خطاهای راننده همین سیستم باشد.

۶ – آئودی Q7 مدل ۲۰۱۷ می‌داند چه زمانی چراغ راهنمایی سبز می‌شود

۲۰۱۷-audi-q7-inline3-photo-664882-s-original

البته این ویژگی هنوز در دسترس قرار نگرفته اما قابلیت Traffic Light Information که در ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ و در جریان نمایشگاه خودروی لاس‌وگاس با خودروی Q7 توسط خودروساز آلمانی یعنی آئودی به نمایش درآمد، به خودرو می‌گوید که چراغ راهنمایی پیش‌رو چه زمانی سبز می‌شود. این خودرو در شهرهایی مانند لاس‌وگاس با زیرساخت شهر ارتباط برقرار می‌کند.

۷ – با آمازون الکسا صحبت کنید تا جنسیس G90 مدل ۲۰۱۷ قفل شود

۲۰۱۷-Genesis-G90-PLACEMENT-626x382

شاید محبوب‌ترین ویژگی جدیدی که در خودروهای حال حاضر به‌کار رفته مربوط به سدان لوکس جنسیس G90 است. راننده می‌تواند با استفاده از اسپیکر آمازون اکو به خودرو بگوید که تنظیمات آب‌وهوایی را تغییر دهد یا آن را قفل یا باز کند. دستیار صوتی الکسا بعد از اطمینان از کد امنیتی دستور را اجرا می‌کند.

نظرات شما