تعداد زیادی از بزرگان عرضه فناوری و همچنین سازندگان کامپیوترهای شخصی با پردازنده‌های ۱۸ هسته‌ای، هدست‌های واقعیت مجازی و…. در هفته جاری به نمایشگاه ایفا ۲۰۱۷ وارد شده و خواهند شد. اما هیچ‌کدام از آن‌ها به اندازه کارت حافظه ۴۰۰ گیگابایتی SanDisk نگاه‌ها را به سمت خود معطوف نخواهد ساخت.

بله درست خوانده‌اید. این فضای ذخیره‌سازی یک کارت حافظه و نه یک هارددیسک است. این کارت حافظه با اندازه نانویی خود قادر است ۴۰۰ گیگابایت داده را در خود جای دهد. به‌طوری که حداقل سه برابر بیشتر از یک مک‌بوک پرو فضای ذخیره‌سازی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. اگر هنوز هم فکر می‌کنید با یک محصول عادی سروکار دارید، اجازه دهید به چند نمونه کوچک از کارهایی که با این کارت می‌توانید انجام دهید اشاره داشته باشم.

واقعا هیجان‌برانگیز است که SanDisk موفق شده است چنین فضای ذخیره‌سازی بسیار بزرگی را روی چنین کارت کوچک تعبیه کند. بدون شک سان‌دیسک از نانوتکنولوژی برای دستیابی به چنین دستاورد شگفت‌انگیزی استفاده کرده است.

یک فضای ذخیره‌سازی ۴۰۰ گیگابایتی به معنای این است که می‌توانید ۴۰۰ هزار کتاب الکترونیکی که هر یک حجمی معادل ۱ مگابایت دارند را روی آن ذخیره‌سازی کنید.

نزدیک به ۲۰۰ هزار عکس که هر یک ۲ مگابایت حجم دارند و با دوربین ۱۲ مگاپیکسلی آی‌فون ۷ گرفته شده‌اند را روی آن قرار دهید.

نزدیک به ۱۰۰ هزار آهنگ آی‌تیونز که هر یک دارای حجم میانیگین ۴ مگابایت هستند و به‌طور میانگین ۴ دقیقه هستند را روی آن ذخیره‌سازی کنید.

نزدیک به ۸۸ فیلم فول‌اچ‌دی را از آی‌تیونز دانلود کرده و روی آن ذخیره‌سازی کنید. فیلم‌هایی که به‌طور میانگین ۴.۵ گیگابایت هستند.

نزدیک به ۱۶ بلوری که هر یک به‌طور میانگین ۲۵ گیگابایت هستند را روی آن ذخیره‌سازی کنید.

حال این کارت هراس‌انگیز را با یک کارت حافظه معمولی که ۳۲ گیگابایت بوده و قادر است ۱۶ هزار عکس یا ۸ هزار آهنگ یا ۷ فیلم اچ‌دی را که از آی‌تیونز دانلود شده روی خود ذخیره‌سازی کند مقایسه کنید.

در حال حاضر بزرگ‌ترین میکرو کارت حافظه جهان ظرفیتی برابر با ۲۵۶ گیگابایت دارد. به‌طور دقیق‌تری نصف حجمی که کارت حافظه سان‌دیسک پیشنهاد می‌کند. بدون شک این یک تحول بسیار بزرگ حوزه فناوری در زمینه فضای ذخیره‌سازی در دو سال گذشته بوده است. بدون شک این کارت سان‌دیسک نه تنها راه را برای ویدیوهای ۴K بلکه برای فیلم‌های ۸K نیز هموار خواهد ساخت.

نظرات شما