عدم تمایل کاربران به خرید گوشی‏های هوشمند جدید اپل و محدود شدن حجم نوآوری‏های عرضه شده در پرچمدار این شرکت، خبر بدی برای سرمایه‏گذاران خواهد بود.

بر اساس نظرسنجی آنلاین انجام شده توسط وب‏سایت Quartz، از ۵۲۵ کاربر آمریکایی آی‌فون فقط ۳/ ۹ درصد از تمایل خیلی زیاد یا زیاد به خرید آی‌فون جدید اپل در صورت عدم اعمال تغییرات گسترده در این گوشی هوشمند خبر داده‏اند.
به گزارش وب‏سایت Fortune، این در حالی است که تصاویر غیررسمی منتشر شده از این محصول، از به‏روزرسانی و تغییرات جزئی در آی‌فون جدید اپل خبر می‏دهند. عدم تمایل کاربران به خرید گوشی‏های هوشمند جدید اپل و محدود شدن حجم نوآوری‏های عرضه شده در پرچمدار این شرکت، خبر بدی برای سرمایه‏گذاران خواهد بود.
این در حالی است که اپل همین حالا هم با چالش کاهش میزان فروش آی‌فون‏ دست و پنجه نرم می‏کند. از سوی دیگر، در صورتی که شایعات مطرح شده در خصوص حذف ورودی هدفون از آی‌فون صحیح باشد، مطمئنا این تغییر نیز با عکس‏العمل منفی برخی مشتریان روبه‏رو خواهد شد. تغییری که کاربران را به خرید تجهیزات جانبی جدید یا حداقل، تهیه تبدیل‏های ویژه برای استفاده از هدفون‏های قدیمی مجبور خواهد کرد. تحلیلگران احتمال می‏دهند اپل رونمایی از آی‌فون با طراحی متفاوت خود را به سال آینده یعنی همزمان با دهمین سالگرد عرضه این محصول موکول کند اما برخی معتقدند بازه زمانی رونمایی از آی‌فون‏های مجهز به طراحی جدید مهندسان این شرکت به سه سال افزایش خواهد یافت.
در نظرسنجی وب‏سایت Quartz، ۷۰ درصد از مالکان آی‌فون علاقه زیادی به به‏روزرسانی گوشی‏ هوشمند خود و خرید آی‌فون جدید ندارند. این امر باعث شده تا کاربران اپل تقریبا هر سه سال گوشی خود را به‏روز کنند. این نظرسنجی در شرایطی انجام شده که عرضه آی‌فون‏ با ظاهری متفاوت و تغییرات گسترده با فاصله زمانی بیشتری صورت پذیرد و این عاملی است که در نهایت باعث کاهش درآمد کلی اپل خواهد شد.

نظرات شما