این روش که یکی از قویترین روش‌های یادگیری است که توسط رابینسون ابداع شد و بعد تحقیقات بسیار زیادی در بهترین مدارس و کالج های دنیا صورت گرفت و چکیده ای از طرف بنده و تیم تحقیقات برنامه ریزی شما که روی مقالات بین المللی و به روز ترین متد برنامه ریزی شما کار میکند […]

این روش که یکی از قویترین روش‌های یادگیری است که توسط رابینسون ابداع شد و بعد تحقیقات بسیار زیادی در بهترین مدارس و کالج های دنیا صورت گرفت و چکیده ای از طرف بنده و تیم تحقیقات برنامه ریزی شما که روی مقالات بین المللی و به روز ترین متد برنامه ریزی شما کار میکند در اختیارتان قرار میدهم.
در این روش سعی بر این است تا با ایجاد زمینه ای در ذهن قبل از مطالعه، روند یادگیری فعال تر و آسان تر گردد. (SQ3R) مخفف این کلمات است: پیش خوانی (Survey)، سؤال سازی (Question)، خواندن (Read)، بازگویی و تعریف (Recite) و مرور (Review).

 

پیش خوانی: 
قبل از آنکه درسی را شروع به خواندن کنید یا لوح های فشرده آنرا تماشا کنید، ابتدا پیش خوانی کنید. سعی کنید برای پیش خوانی از این روش استفاده کنید:
* نگاهی سریع و گذرا به متن بیاندازید.
* نکات مهم و کلیدی را پیدا کنید.
* سؤالات و تمرین‌های آخر درس را مرور کنید.
* پاراگراف اول و آخر و خلاصه درس را به شیوه ای گذرا بخوانید.


سؤال سازی: 
در ذهن خود سؤالاتی راجع به موضوع درس مطرح کنید و بسازید. برای این کار می توانید:
– عناوین و تیترها را بصورت سؤال درآورید.
– از خود بپرسید:راجع به این موضوع چه می دانم و چه چیز هایی فرا میگیرم و معلم راجع به این موضوع چه چیزهایی خواهد گفت? و چه سوالاتی از معلم باید بپرسید،و سؤالاتی از این قبیل.
این راجع به پیش خوانی.
و فردا راجع به مراحل بعد بیشتر خواهد دانست با توضیحات برنامه و این کانالی که در دسترس شماست…

 

 

راه ارتباطی با ما ۰۲۱۶۶۴۰۹۰۰۷

برچسب ها: برچسب‌ها:
نظرات شما