تا سال ۲۰۱۹ درصد رشدعرضه فبلت بیشتر از گوشی هوشمند خواهد شد. همچنین گفته می‌شود تا سال ۲۰۲۱ بیش از ۱ میلیارد فبلت راهی بازار جهانی می‌شود.

موسسه آی دی سی پیش‌بینی کرد رقم عرضه ۶۱۱ میلیون فبلت (گوشی سایز بالای ۵.۷ اینچ و زیر ۷ اینچ) در سال جاری به ۱ میلیارد در سال ۲۰۲۱ می‌رسد. در همین حال تعداد گوشی‌های هوشمند از رقم ۱.۵ به ۱.۷ میلیارد در سال ۲۰۲۱ می‌رسد که در این حالت شاهد رشد ۱۸ درصدی برای فبلت و رشد ۳ درصدی برای گوشی‌هوشمند خواهیم بود.

عرضه گوشی بر اساس پلتفرم نرم‌افزاری نیز قابل توجه است و تعداد گوشی‌های اندرویدی از رقم ۱.۲۶۸ میلیون واحد به ۱.۴۵۹ میلیون واحد در سال ۲۰۲۱ خواهد رسید. همچنین گوشی‌های مبتنی بر آی او اس نیز از رقم ۲۲۰.۵ میلیون واحد به ۲۵۰ میلیون واحد در سال ۲۰۲۱ خواهد رسید. نکته جالب در پیش بینی آی دی سی کاهش ۷۸ درصدی عرضه سایر پلتفرم‌ها از جمله ویندوز است که رو به نابودی خواهد رفت.

در سال ۲۰۱۲ فقط ۱ درصد از عرضه جهانی متعلق به فبلت بود اما اینک ۵۰ درصد را در بر گرفته است. روزگاری اعتقادی به عرضه گوشی‌های بزرگ به دلیل توسعه تبلت در جهان نبود و اگر کسی قصد خرید داشت، تبلت می‌خرید. اما کم کم با کاهش رونق تبلت، مردم به سوی گوشی‌های هوشمند بزرگ سوق پیدا کردند که در این زمینه کمپانی‌های کره‌ای طلیعه‌دار این داستان شدند و ادبیات فبلت جایگزین تبلت شد.

نظرات شما