شرکت “لاکهید مارتین” پهپاد جدید خود به‌نام Outrider را در نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات دفاعی و امنیتی در لندن به‌نمایش گذاشت. این پهپاد قادر به شلیک گاز اشک‌آور است.

سیستم پروازی بدون سرنشین Outrider با وزن تنها ۱.۷ کیلوگرم، ۱۰ سانتی‌متر طول دارد و سرعت آن به ۵۰ گره یا ۹۳ کیلومتر در ساعت می‌رسد. علاوه بر این، توان مقاومتی و میزان باری که می‌تواند حمل کند نسبت به پهپادهای مشابه بیشتر است.

به‌گفته لاکهید، Outrider با همکاری نزدیک شرکت “تحقیقات Wirth” در مرکز آزمایشات لاکهید در منطقه “هاوانت” در همپشایر انگلستان طراحی و ساخته شده است. شرکت Wirth در زمینه ساخت کامپوزیت و آیرودینامیک‌ها تخصص دارد. این پهپاد تاشو برای شرایط ویژه درنظر گرفته شده است.

شرکت دفاعی لاکهید تمایلی به‌انتشار اخبار بیشتر ندارد و فقط به‌گفتن این نکته اکتفا کرده که Outrider با فشردن تنها یک دکمه شروع به‌کار می‌کند و با در اختیار داشتن یک تلویزیون با کیفیت بالا و دوربین مادون قرمز هم به‌صورت خودران پرواز می‌کند و هم توسط یک اپراتور از راه دور هدایت می‌شود.

لاکهید درنظر دارد از این پهپاد هم برای اهداف نظامی و هم کاربردهای شهری استفاده کند و طبق برنامه در بازار انگستان و خارج از مرزهای این کشور عرضه می‌شود. علاوه بر این، پهپاد Outrider بازار تجارت جهانی را مدنظر دارد و قرار است در ITAR در دسترس قرار بگیرد.

«پل لیوینگستون»، قائم مقام و مدیر ارشد این شرکت می‌گوید: “ما بسیار مفتخریم تا Outrider که تماما در انگلستان و برای بازار بین‌المللی طراحی و ساخته شده را معرفی کنیم. این پهپاد برای زمین، سطوح مختلف، هوا یا هر محیط دیگری از قابلیت‌های آگاهی وضعیت لبه‌ها بهره می‌برد و با فشار تنها یک دکمه شروع به‌پرواز می‌کند.”

نظرات شما