روزکنکور شب کنکور کنکور قبل از کنکور

  نکاتی در مورد روز و شب قبل از کنکور که رعایت کردن آن بسیار مهم و ضروری به حساب می آید. حتما روز قبل از کنکور محل حوزه ی برگزاری خود را به طور دقیق شناسایی کنید و نحوه رسیدن به محل را با توجه به شلوغی مسیر مشخص و تعیین نمایید( روز کنکور […]

 

نکاتی در مورد روز و شب قبل از کنکور که رعایت کردن آن بسیار مهم و ضروری به حساب می آید. حتما روز قبل از کنکور محل حوزه ی برگزاری خود را به طور دقیق شناسایی کنید و نحوه رسیدن به محل را با توجه به شلوغی مسیر مشخص و تعیین نمایید( روز کنکور ترافیک ویژه خود را دارد که برای داوطلبان انسانی و تجربی و زبان که کنکورهای آن ها روز پنج شنبه یا شنبه برگزار می‌شود مهم تر است. برای داوطلبان ریاضی و هنر که روز جمعه امتحان می‌دهند، اگر چه احتمال ترافیک کم تر است، ولی احتمال دیرتر پیدا کردن تاکسی و غیره در روز تعطیل را باید در نظر گرفت.)

در ضمن به این مسأله توجه کنید که ممکن است حوزه شما هم نام با محلی دیگر باشد لذا به آدرس محل حوزه کاملاً دقت کنید.

 

در روز قبل از کنکور، درس خواندن به منظور یادگیری تعطیل است!

 

در صورت نیاز به مطالعه، فقط به دوره نکات مهم بسنده کنید و به هیچ وجه در روز و شب قبل از کنکور به دوره ی مطالبی که از نظرتان گنگ یا پیچیده است نپردازید. زیرا مطالعه فشرده در روز آخر هیچ نتیجه ای جز آشفته کردن احتمالی ذهن شما نخواهد داشت.

سعی کنید که در آرامش کامل به سر ببرید و به شایعات و حرف های پراکنده ای که درمورد کنکور گفته می‌شود اصلاً توجه نکنید. بهتر است که همراه اعضای خانواده یا دوستان در پارک و هوای آزاد قدم بزنید یا ورزش سبکی( البته نه زیاد) انجام دهید تا شب قبل از کنکور به راحتی بخوابید.

 

نکاتی در مورد شب قبل از کنکور

 

۱.  در شب قبل از کنکور اصلاً درس نخوانید. دوره و مباحثه‌ی گروهی را هم به هیچ وجه انجام ندهید، چون نتیجه‌ای جز افزایش اضطراب نخواهد داشت و موجبات خستگی شما را در روز آزمون فراهم می‌کند. به مسائل حاشیه ای فکر نکنید و بگذارید ذهن تان در فضای آرام به استراحت بپردازید. بعضی افراد ممکن است نتوانند فکر کردن به مسائل مختلف را از ذهن شان دور کنند و این امر ممکن است و باعث دیر به خواب رفتن آن ها شود. در این حالت خاطرات شیرین و مثبت زندگی تان را در ذهن مرور کنید و از فکرهای منفی بپرهیزید.

 

۲.  دو مداد سیاه پر رنگ، پاک کن، تراش و کارت ورود به جلسه، شناسنامه، ساعت و سایر وسایل ضروری را در دم دستتان بگذارید تا صبح با عجله دنبال آن ها نگشته و خدای نکرده چیزی را فراموش نکنید.

 

۳.  همراه داشتن کمی خوراکی( به خصوص با محتوای قندی)، یک بطری کوچک آب یخ زده و دستمال کاغذی در جلسه آزمون خالی از لطف نخواهد بود لذا بهتر است که از روزهای قبل موارد ذکر شده در شماره های ۳ و ۴ را آماده کنید.

 

۴.  شب کنکور تا دیر وقت بیدار ماندن و درس خواندن (مثلاً تا ۲ بعد ازنیمه شب) آن قدر اشتباه بزرگی است که اصلاً لازم نمی‌بینیم توصیه کنیم که این کار را نکنید!

 

نظرات شما