دانش‌آموزان سال چهارم و فارغ‌التحصیلان! اکنون با خودتان تصمیم بگیرید و عزم خود را جزم کنید تا درس‌های عمومی را مورد توجه بیش‌تری قرار دهید. این درس‌ها نقش بسیار زیادی در موفقیت‌تان در کنکور خواهد داشت اما سعی کنید تعادل را در خواندن این درس‌ها نسبت به اختصاصی‌ها رعایت کنید. برای این منظور به نکات […]

دانش‌آموزان سال چهارم و فارغ‌التحصیلان! اکنون با خودتان تصمیم بگیرید و عزم خود را جزم کنید تا درس‌های عمومی را مورد توجه بیش‌تری قرار دهید. این درس‌ها نقش بسیار زیادی در موفقیت‌تان در کنکور خواهد داشت اما سعی کنید تعادل را در خواندن این درس‌ها نسبت به اختصاصی‌ها رعایت کنید. برای این منظور به نکات زیر توجه کنید:

۱- برای کتاب درسی وقت لازم و کافی را در نظر بگیرید و تا زمانی که کتاب درسی را کامل نخوانده‌اید و مرحله‌ی ادراک را کامل نکرده‌اید به سراغ مراحل دیگر و تست‌زنی نروید.

۲- سعی کنید تست عمومی‌ها را دو روز (۴۸ ساعت) بعد بزنید تا مطمئن شوید کدام مباحث را به خوبی یاد گرفته‌اید و به حافظه‌ی بلندمدت شما منتقل شده است.

۳- در مباحثی که فرّار هستند نکات مهمی را به صورت خلاصه‌نویسی بنویسید تا بتوانید نزدیک کنکور از آن‌ها استفاده کنید.

۴- از اوقات مرده‌ی خود در طول روز (مانند قبل از ناهار و شام، قبل از خواب، زمان‌هایی که نمی‌توانید درس بخوانید و…) استفاده کنید و برای درس‌های عمومی خود برنامه بگذارید. به طور مثال خواندن لغات عربی و زبان انگلیسی و فارسی، زدن تست قرابت معنایی و آرایه‌ی ادبی، زدن تست آیات و روایات، خواندن یک درک مطلب زبان یا عربی و…

۵- dvd دروس عمومی را از این به بعد در برنامه‌ریزی خود پررنگ کنید. این dvd ها به خواندن کتاب درسی شما جهت می‌دهد؛ یعنی می‌دانید کدام قسمت‌ها مهم و مورد نظر طراحان سؤال کنکور  هستند.

شماره تماس جهت تهیه dvd دروس عمومی : 09121985702 – 02166409007

نظرات شما