کمپانی‌ آلمانی مرسدس‌بنز در خودروهای خود از تراشه‌های کرین ساخت هواوی استفاده می‌کند.

دنیای خودرو هر روز دستخوش تغییرات جدید در راستای همگام شدن با دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات می شود. شرکت های پیشگام در حوزه تولید خودروهای پیشرفته در دنیا تلاش می کنند از آخرین پیشرفت های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در محصولات خود بهره ببرند و توانمندی های جدیدی به خودروهای خود اضافه کنند. هم اکنون خودروهای پیشگام دنیا از چیپ‌های الکترونیکی مختلفی برای اهداف مختلف بهره می‌گیرند به همین دلیل امروزه دنیای الکترونیک به خصوص در حوزه تولید تراشه‌های مختلف کاملاً با دنیای خودرو درآمیخته است.

شرکت هوآوی که یکی از پیشگامان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دنیا محسوب می شود، فعالیت‌های متنوعی در این حوزه دارد که از جمله آن می‌توان به تولید تراشه‌های مختلف با اهداف کاربردی مختلف اشاره کرد. های‌سیلیکون به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های هواوی، وظیفه‌ی تولید تراشه‌های کرین مورد استفاده در گجت‌های هواوی را بر عهده دارد و اخیرا این کمپانی چینی کرین ۹۷۰ را به عنوان تراشه‌ی پرچمدار رونمایی کرده است.

با توجه به موفقیت‌های هواوی در حوزه تولید چیپ، شرکت‌های صاحب نامی در دنیا در این حوزه با هوآوی همکاری می کنند که یکی از این شرکت ها، مرسدس بنز است. مرسدس بنز با امضای قراردادی چند ساله تراشه‌های ارتباطی مورد نیاز خود را از طریق هواوی تامین خواهد کرد.

این اولین بار نیست که هواوی با یک شرکت خودروساز همکاری می‌کند. هواوی پیش از این با آئودی همکاری کرده و تراشه‌های ۴g lte مورد استفاده در خودروهای این کمپانی آلمانی را نیز تامین کرده است.

هواوی و HiSilicon در این همکاری ها با شرکت های آئودی و مرسدس بنز که بسیار به کیفیت محصولات خود اهمیت می دهند، به جهانیان سطح پیشرفت کیفیت، نوآوری و فناوری تجهیزات خود را نشان داده‌اند.

نظرات شما