خیلی از ما فکر میکنیم که کنکور پدیده‌ایست ایرانی که در سال‌های اخیر به وجود آمده و بکار گرفته شده است. این در حالیست که یافته‌های باستان‌شناسی نشان می‌دهد کنکور در هزاران سال پیش وجود داشته و حتی آنقدر رونق داشته که برای آن کتاب‌های طالع‌بینی گوناگونی نیز برای آن نوشته شده است. طالع‌بینی کنکور […]

خیلی از ما فکر میکنیم که کنکور پدیده‌ایست ایرانی که در سال‌های اخیر به وجود آمده و بکار گرفته شده است. این در حالیست که یافته‌های باستان‌شناسی نشان می‌دهد کنکور در هزاران سال پیش وجود داشته و حتی آنقدر رونق داشته که برای آن کتاب‌های طالع‌بینی گوناگونی نیز برای آن نوشته شده است. طالع‌بینی کنکور زیر توسط پروفسور میم فه بر اساس تطبیق آن کتاب‌ها با شرایط امروز کنکوری‌های ایران و بر اساس ماه‌های شمسی تنظیم شده است:
 


132 نمادهای ماه تولدمتولدین فروردین:
متولیدن این ماه در زدن تست‌های علوم انسانی تبحر دارند و می توانند تعداد 90 تست را در کمتر از ده دقیقه پرکنند. اگر متولد این ماه هستید از سرعت خود کم کنید و بیشتر دقت کنید. آیا فکر می‌کنید جلسه‌ی کنکور مسابقه‌ی اسب‌دوانی‌ست؟ ضمنا بد نیست بدانید رکورد نمره‌ی منفی 30 مال یک فروردینی است که به خاطر حواس‌پرتی دو شبانه روز بود که دستشویی نرفته بود و سرجلسه داشت می‌ترکید. آخرش هم ترکید!

 


215 نمادهای ماه تولدمتولدین اردیبهشت:
یک اردیبهشتی استعداد خاصی در پاسخ دادن به تست‌های ریاضی دارد به شرط آنکه خوب درس خوانده باشد. در طالع‌بینی یونانی کنکور (کونکوروس هیفایسوس) به متولدین این ماه توصیه شده بود که به یاد داشته باشند مثلث سه ضلع دارد و اگر نمی‌توانند این فرمول را یاد بگیرند از شرکت در کنکور ریاضی صرف‌نظر کرده و با توجه به ضریب هوشی‌شان در رشته هنر کنکور دهند.

 


314 نمادهای ماه تولدمتولدین خرداد: 
خردادی‌ها در طالعشان نوشته است الکی زور نزنند که در کنکور موفق نمی‌شوند. اما اگر راستکی زور بزنند حتما موفق می‌شوند

 

414 نمادهای ماه تولدمتولدین تیر:
در طومار طالع بینی کنکور هندی (به زبان اصلی: هیندی محبت قانون پِندی کنکور نهی جوانی) طالع دختران تیری در کنکور خوب آمده است به شرطی که هر شب سرشان را حنای هندی بگذارند. این کتاب سالیان سال باعث رونق بازار حنای هندی در این کشور شده بود و مولف آن سرانجام به دست "دختران خانه مانده‌ی کچل" که یک گروهک تروریستی بود کشته شد.

 

513 نمادهای ماه تولدمتولدین مرداد: 
در طالع مردادی‌ها آمده است برای قبولی در کنکور باید دست از خیالپردازی بردارند. قرار نیست همه پزشک شوند. مگر پرستاری چه عیبی دارد؟ البته شما طالع کاردانی هوشبری دارید که اطلاعاتتان در حد کمک بهیاری است و نهایتا با این اوضاع بهتر است به سربازی یا خانه‌ی بخت یا هرجای دیگر که می‌توانید بروید، بروید.

 

613 نمادهای ماه تولدمتولدین شهریور:
نام شهریوری‌ها با تجدید همراه است. این امر یک مساله امروزی نیست بلکه از دوران مصر باستان بوده است. آخن هوتب نخستین شهریوری عالم است که در طالع او دیده شد که تجدید خواهد شد و طالع بین مربوطه بلافاصله به درجه رفیع مومیایی نائل آمد. با این احوال شما طالع کنکور ندارید.

 


713 نمادهای ماه تولدمتولدین مهر:
شما اصلا طالع ندارید. اما آدم مهربانی هستید که البته این هم به درد کنکور نمی‌خورد.

 

813 نمادهای ماه تولدمتولدین آبان: 
آبانی‌ها انسان‌های بی‌نهایت موفقی هستند. به شرط آنکه بدبیاری نیاورند. در کنکور هم مواظب باشید بدبیاری نیاورید. یکی از بدبیاری‌ها درس نخواندن است که متاسفانه به وفور برای آبانی‌ها و دیگران پیش می‌آید.

914 نمادهای ماه تولدمتولدین آذر:
چهار هزار سال پیش، یک موبد زرتشتی پیش‌بینی کرده بود که ابرمرد دانشگاهی بزرگی در سرزمین پارسیان به دنیا خواهد آمد که جهانیان را انگشت به دهان خواهد کرد. او در مورد نام او صرفا به گفتن عوض… عوض… اکتفا کرده و سپس خودکشی کرده بود. شواهر و قرائن نشان می‌دهد این شخص دکتر عوض‌علی کردان بوده است. طالع کنکور آذر (به معنای آتش) را به یاد این پیشگویی بزرگ از سال‌ها پیش اینگونه قرار داده بودند. اگر آذری هستید قطعا در اخذ مدارک عالیه موفق خواهید شد به شرط آنکه به جای تحصیل به دنبال یادگیری جعل مدرک و پاچه‌خواری بروید.

1012 نمادهای ماه تولدمتولدین دی:
شما آدم عاقلی هستید و به جای دانشگاه رفتن، آینده‌ی خوبی در سرکیسه کردن کسانی که دنبال یادگیری راه‌های میانبر برای رفتن به دانشگاه هستند؛ دارید. قدر این استعداد را بدانید.

1114 نمادهای ماه تولدمتولدین بهمن: 
طبع شما انقلابی است و در طالعتان آمده است که احتمال آنکه در جریان درگیری‌های خیابانی و کودتا دستگیر شوید خیلی بیشتر از آن است که سر جلسه کنکور حاضر شوید چه رسد به آنکه قبول شوید.
طالع‌بینی کنکور!!

1213 نمادهای ماه تولدمتولدین اسفند:
متولدین این ماه بالاخره در کنکور قبول خواهند شد. اینکه این کار چند سال طول می‌کشد در هیچ طالع‌بینی معتبری نیامده است اما در شعری از ابوالعلا کنعوری به سیاهی دندان و سپیدی مو در این رابطه اشاره شده است. خود ابولعلا پس از 34 سال آزمون مداوم توانست در کنعور دانشگاه جامع بغداد رشته‌ی غسل میت قبول شود.

 

در انتها باید یادآور بشم که این مطلب صرفا جنبه ی سرگرمی داشته و هیچ جنبه ی علمی ندارد. شاد باشید.

نظرات شما