طی چند وقت اخیر شایعات و خبرهای غیررسمی زیادی در مورد احتمال رونمایی تراشه‌های اختصاصی شرکت شیائومی منتشر شده بود. حال شیائومی به طور رسمی صحت این خبر را تایید کرده و اشاره داشته چیپ‌‌ست‌های موبایلی اختصاصی خود را در روز بیست و هشتم ماه فوریه و با لقب “پاینکون” یا “Pinecone” معرفی می‌کند. با سایت شبکه همراه باشید.

چند وقتی بود که شایعاتی در مورد احتمال معرفی تراشه‌های اختصاصی شرکت شیائومی منتشر می‌شد. ظاهرا شیائومی قصد دارد که با رونمایی از تراشه‌های اختصاصی برند خود، گام دیگری در راستای کسب موفقیت‌های بیشتر در صنعت موبایل بردارد. تا پیش از این صحت این خبر به صورت رسمی تایید نشده بود، اما شیائومی ساعاتی پیش با انتشار پستی در شبکه اجتماعی ویبو (Weibo) صحت رسما اعلام کرد که در روز بیست و هشتم ماه فوریه تراشه‌های اختصاصی خود را در شهر پکن چین معرفی می‌کند!

طبق اطلاعات رسمی شرکت شیائومی، سری تراشه‌های اختصاصی این شرکت چینی با لقب “پاینکون” یا “Pinecone” معرفی می‌شوند. چندی پیش و طی ماه اکتبر هم گزارش‌هایی در مورد یک گوشی هوشمند اختصاصی با لقب “Meri” منتشر شده بود که ظاهرا اولین اسمارتفون مجهز به تراشه‌های داخلی شرکت شیائومی محسوب می‌شود. این گوشی هوشمند احتمالا با نام تجاری شیائومی می ۵ سی (Xiaomi Mi 5c) معرفی خواهد شد و به رم ۳ گیگابایتی، پردازنده مرکزی هشت هسته‌ای و اندروید ۷.۱.۱ نوقا مجهز می‌شود. البته باید اشاره کنیم که شیائومی اشاره دقیقی به معرفی گوشی می ۵ سی به عنوان اولین اسمارتفون مجهز به سری تراشه‌های پاینکون (Pinecone) نکرده است.

با توجه به اقداماتی که شیائومی پیش از این و طی چند سال اخیر انجام داده، کاملا طبیعی است که شاهد رونمایی از تراشه‌های اختصاصی این شرکت چینی باشیم. شیائومی در ماه نوامبر سال ۲۰۱۴ و با همکاری شرکت لیدکور (Leadcore)، دپارتمان پاینکون الکترونیک (Pinecone Electronic) را راه‌اندازی کرد. این دپارتمان بر روی توسعه تراشه‌های موبایلی اختصاصی برند شیائومی فعالیت داشت و سرانجام در سال ۲۰۱۷ قرار است که حاصل تلاش‌های خودش را معرفی کند. بنابراین، شیائومی چیزی در حدود ۲ سال است که روی توسعه تراشه‌های موبایلی اختصاصی خود کار می‌کند و با برنامه‌ریزی دقیقی پیش رفته است. پیش‌بینی می‌کنیم که تراشه‌های پاینکون شیائومی تراشه‌های قدرتمند و باکیفیتی باشند.

همچنین با توجه به اینکه شیائومی می‌تواند به طور مستقیم از فناوری Cellular Radio شرکت لیدکور به عنوان همکار اصلی خود استفاده کند، انتظار داریم که سری تراشه‌های پاینکون این شرکت با هزینه ساخت کمتری تولید شوند و این موضوع در دراز مدت به مزیتی برای شیائومی تبدیل شود و از سوی دیگر وابستگی این شرکت به کمپانی‌هایی همچون کوالکام و مدیاتک را از بین ببرد. منبع انگجت در انتهای این خبر اشاره می‌کند که شرکت لیدکور هیچ دخل و تصرفی روی درآمد حاصل از فروش سری تراشه‌های پاینکون (Pinecone) شیائومی ندارد.

نظرات شما