سیستم جدید که Passive Wi-Fi نام دارد، در مقایسه با سیستم های وای فای معمولی، ۱۰۰۰۰ برابر انرژی کمتری مصرف می‌کند.

دانشگاه واشنگتن بیشتر به خاطر قدرت تیم فوتبالش شناخته می‌شود اما این دانشگاه دارای یک دپارتمان مهندسی بسیار موفق نیز هست که اکنون یک سیستم وای فای جدید را توسعه داده است. این سیستم جدید که Passive Wi-Fi نام دارد، در مقایسه با سیستم های وای فای معمولی، ۱۰۰۰۰ برابر انرژی کمتری مصرف می‌کند.
این تیم تا امروز روی کاهش مصرف انرژی سیستم وای فای خود متمرکز بوده اما قصد دارد از این پس روی سرعت آن نیز کار کند. سرعت فعلی این سیستم وای فای ۱۱ مگابیت بر ثانیه است که در میان سرعت‌های دانلود LTE میانگین رقم کاملا قابل قبولی است، اما مهندسان در حال کار بروی افزایش این سرعت هستند.
تیم مهندسان دانشگاه واشنگتن مدعی شده‌اند این فناوری جدید می‌تواند منجر به نوع جدیدی از ارتباطات شود که تا پیش از این به دلیل محدودیت‌های سیستم‌های وای فای ممکن نبود.
استاد مشاور تیم مهندسی و علوم کامپیوتر دانشگاه واشنگتن در این زمینه می گوید: «ما در تلاش بودیم تا ارتباطات وای فای را بدون نیاز به هیچ گونه انرژی برقرار کنیم و Passive Wi-Fi دستاورد همین تلاش‌هاست. اکنون می‌توانیم با ۱۰۰۰۰ بار مصرف انرژی کمتر، از سیستم های وای فای استفاده کنیم».
هنوز زمان عرضه این فناوری جدید به بازار مشخص نیست، اگر Passive Wi-Fi بتواند سرعت انتقال اطلاعات بیشتری را با مصرف انرژی کمتر در اختیار کاربران قرار دهد، تحولی چشمگیر در این عرصه ایجاد خواهد کرد.
نظرات شما