بیانیه گوگل در این زمینه در حالی منتشر می‌شود که کمتر از یک سال پیش این شرکت، دایان گرین بنیان‌گذار VMware را به‌عنوان ارائه‌دهنده پردازش ابری خود به کار گرفته بود.

همان‌طور که شرکت‌های بیشتری در حال ورود و گسترش خدماتشان در عرصه پردازش ابری می‌باشند، گوگل قصد پیشی گرفتن از آمازون در این بازار را دارد.

به همین دلیل است که این غول فناوری به تازگی برای به دست آوردن مدیریت API شرکت Apigee، ششصد و بیست و پنج میلیون دلار هزینه کرده است.

ها (رابط برنامه‌نویس کاربردی) کاربران را قادر به برقراری ارتباط با شرکت‌های موجود در زیرساخت‌های آی.تی می‌سازد و به آنها اجازه استفاده از این زیرساخت‌ها را برای تولید فناوری‌هایی مانند تلفن‌ همراه و پردازش ابری می‌دهد. این روابط در سال ۲۰۰۴ کشف شدند و در نهایت از سال ۲۰۱۵ به طور عمومی در دسترس هستند، Apigee کمک می‌کند تا کاربران محصولات/خدمات مربوطه شرکت خود را ساخته و ای.پی‌آی‌شان را مدیریت کنند.

بیانیه گوگل در این زمینه در حالی منتشر می‌شود که کمتر از یک سال پیش این شرکت، دایان گرین بنیان‌گذار VMware را به‌عنوان ارائه‌دهنده پردازش ابری خود به کار گرفته بود.

تسریع انتقال به کسب‌و‌کار دیجیتال
گرین در یک پست در وبلاگ پلتفرم ابری گوگل نوشت: «افزودن API های اپیجی به سیستم گوگل‌کلود، به مشتریان این امکان را خواهد داد که هرچه سریع‌تر به پشتیبانی کسب و کارشان با تعاملات باکیفیت و دقیق بپردازند.»

خدمات اپیجی توسط صدها کاربر سازمانی این شرکت، از جمله AT&T، بکتل و والگرینز استفاده می‌شود. به عنوان مثال، والگرینز از ای.پی.آی مربوط به چاپ عکس استفاده می‌کند تا به مشتریان اجازه دهد که آنلاین بتوانند در هر فروشگاهی عکس خود را به چاپ برسانند، و همچنین یک دارای ای.پی.آی تک‌نسخه‌ایست که به افراد اجازه می‌دهد سفارش خود را از طریق یک اپلیکیشن موبایلی درخواست کنند.
چت کاپور، مدیرعامل شرکت اپیچی در وبلاگ این کمپانی نوشت: «ماموریت اپیجی این بوده است که کمپانی‌ای بسازد که به ای.پی.آی‌ها قدرت بدهد و دانشی برای کمک به شرکت برای کسب‌ و‌ کار دیجیتال مدرن ارائه دهد. ما مشتاقانه منتظر دیدن نتایج همکاری با شرکتی مانند گوگل هستیم.»

برداشتن آمازون، مایکروسافت
گرین در مصاحبه با مجله فوربز، پس از بیانیه جدید این شرکت گفت: «شرکت اپیجی در این زمینه کاملا مناسب است تا ما را قادر سازد که آنچه را که مشتریان سازمانی برای تغییرات دیجیتالی‌شان نیاز دارند به آنها ارائه کنیم.»
گفتنی است اخیرا گوگل نسخه بتا سامانه گوگل‌کلود را منتشر کرد؛ یک مجموعه مدیریتی برای کاربران استقراری ای.پی.آی از طریق پلتفرم پردازش ابری.

نظرات شما