ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا موتورز در توئیتر خود عکس‌هایی اولین خودروی تمام الکتریکی تسلا مدل ۳ را در شروع تولید انبوه منتشر کرده است

مدل ۳ اولین نمونه اتومبیل تسلا به حساب می‌آید که برای تصاحب بازار خودرو که در سطح انبوه به بازار عرضه می شود و ۳۰ خریدار اول آن را در روز ۲۹ ژوئیه تحویل خواهند گرفت.

۱۷-۷-۱۰-۱۱۵۷۸_۹۶۸۶۳۸۳۵_e389afcc-2968-4621-bf59-97d42fde31b7

مدل ۳ که چهار در است بعد از آن به بهای پایه ۳۵ هزار دلار (۲۷ هزار پوند) در بازار عرضه خواهد شد که تقریبا نصف قیمت ارزان ترین مدل تسلاست که تا پیش از این فروخته می‌شد.این اتومبیل می‌تواند زیر ۶ ثانیه از حال سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. مدل ۳ طوری طراحی شده که می‌تواند ۵ ستاره ایمنی را دریافت کند.

هم‌چنین این شرکت اعلام کرده که مدل ۳ به قابلیت سوپرشارژ مجهز شده که مدت زمان شارژ باتری را بسیار کم‌تر از خودروهای الکتریکی معمولی می‌کند. تسلا مدل ۳ با یک بار شارژ می‌تواند مسافت حدودی ۳۴۶ کیلومتر بر ساعت را طی کند.

۱۷-۷-۱۰-۱۱۵۷۳۴۵۷۵۱۸۳۶۳

قیمت پایه این اتومبیل ۳۵ هزار دلار در سایت رسمی تسلا اعلام شده است. انتظار می‌رود مدل پایه دارای حداقل دامنه پیماش ۳۴۶ کیلومتر، امکان شارژ فوق سریع، سخت‌افزار هدایت خودکار و ویژگی‌ها ایمنی فعال، محور عقب محرک، شتاب‌گیری ۰-۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در کمتر از ۶ ثانیه، نمایشگر تک کنسول وسط قرار داده شده ۱۵ اینچی ال‌سی‌دی باشد.

 

نظرات شما