آسیب دیدگی‌ بر اثر افتادن یکی از مشکلات افراد سالمند است و گاهی اوقات باعث مرگ نیز می‌شود.

آسیب دیدگی‌ بر اثر افتادن یکی از مشکلات افراد سالمند است و گاهی اوقات باعث مرگ نیز می‌شود. طبق آمار مرکز کنترل بیماری‌ها، افراد بالای ۶۵ سال در معرض این مشکل قرار دارند اما برخی ورزش‌ها می‌توانند از این اتفاق جلوگیری کنند.
 ورزش تایچی که یکی از ورزش‌های رزمی چینی و زیر شاخه‌ای از ووشو است تعادل افراد را بهبود می بخشد. این ورزش از احتمال افتادن افراد سالمند جلوگیری می‌کند.
ورزش تایچی می‌تواند تا ۴۳ درصد احتمال زمین خوردن سالمندان را کاهش دهد. تایچی بیش از ورزش‌های استقامتی، حرکات کششی و یوگا بر افزایش تعادل سالمندان تاثیرگذار ست. یکی از پزشکان در این باره می‌گوید: بررسی‌های ما نشان داده است که تایچی برای کاهش احتمال افتادن بسیار موثر است. از فعالیت‌های ورزشی دیگر حتی ورزش‌های قدرتی نیز چنین تاثیری گرفته نمی‌شود.
تایچی ترکیبی از ورزش‌های آرامی است که تمرکز ذهنی و تنفسی در آن بسیار مهم است. تایچی باعث افزایش آگاهی از حرکات بدن و پیشرفت تعادل می‌شود.
تایچی علاوه بر افزایش تعادل باعث کاهش فشار خون و کاهش کلسترول می‌شود. تایچی نیاز به تکنیک بالا دارد بنابراین انتخاب مربی در این ورزش بسیار مهم است.
نظرات شما