با رونمایی مایکروسافت از جدیدترین کنسول گیم خود، این سؤال بین کاربران مطرح‌شده است که کدام‌یک ازاین دو محصول بهترین کنسول ۴K حال حاضر جهان است؟

برخلاف نینتندو سوئیچ که کنسولی هیبریدی بوده و مخاطبان گسترده را در بر می‌گیرد، دو محصول مایکروسافت و سونی برای مخاطبان خاص طراحی‌شده و مهم‌ترین وجه تمایز ایکس باکس وان ایکس نیز درج فرمت نمایش ۴K و البته پشتیبانی از تمام بازی‌های قبلی روی ایکس باکس وان است. ولی پلی‌استیشن ۴ پرو قادر به نمایش بومی گیم ها به‌صورت ۴K نیست.

قطعاً در بخش پردازش و گرافیک ایکس باکس وان ایکس قوی‌تر از پلی استیسن ۴ پرو است و قدرت پردازش تصویری بیش از ۶ ترافلاپ را با ۲.۳ گیگاهرتز دارد اما پلی‌استیشن ۴ ترافلاپ و سرعت ۲.۱ گیگاهرتز را پشتیبانی می‌کند. رم نصب‌شده روی ایکس باکس وان ایکس ۱۲ گیگ از نوع GDDR5 است که ۹ گیگ آنلاک در اختیارتوسعه دهندگان گیم قرار می‌دهد اما رم روی پلی‌استیشن ۴ پرو ۸ گیگ است. هرچند هر دو کنسول با ۱ ترابایت هارد عرضه می‌شوند اما قدرت پردازش ایکس باکس وان ایکس بیشتر است.

همان‌طور که گفته شد ایکس باکس وان ایکس به دلیل قدرت بالاتر گرافیکی و پردازش سریع‌تر قادر به نمایش بومی ۴K با ۶۰ فریم بر ثانیه است و حتی گیم های قبلی ایکس وان روی کنسول جدید بهتر دیده می‌شوند و می‌توان گیم ها را به‌صورت فول اچ دی یا اولترا اچ دی تنظیم کرد.

اما نکته‌ای که ممکن است نظر کاربر را برای خرید تغییر دهد قیمت گران ۴۹۹ دلاری (حدود ۱۸۷۰۰۰۰تومان) ایکس باکس وان ایکس در مقایسه با پلی‌استیشن ۴ پرو ۳۹۹ دلاری است (حدود  ۱۵۰۰۰۰۰ تومان) و درحالی‌که پلی‌استیشن در بازار موجود است، برای خرید ایکس باکس وان ایکس باید تا نوامبر (آبان) صبر کرد.

 

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-06-14 05:02:18Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

۱۷-۶-۱۴-۹۳۰۵۲xbox-one-x-7591

نظرات شما