اطلاعات ارائه‌شده نشان از این دارد که تنها ۲ تا ۶ ماه تا عرضه‌ی گجت‌های دیجیتال به همراه فناوری بلوتوث ۵ باقی مانده است.

Bluetooth SIG با انتشار گزارشی اعلام کرده است که طی ۲ تا ۶ ماه آینده گجت‌های دیجیتال به همراه فناوری بلوتوث ۵ راهی بازار خواهند شد. Bluetooth SIG را باید رسمی‌ترین نهاد برای ارائه‌ی گواهی در خصوص فناوری بلوتوث خواند. این موسسه گزارشی منتشر کرد که در آن به آماده بودن بلوتوث ۵ تأکید می‌شود، حال آنکه زمان مورد نظر برای عرضه‌ی این فناوری روی محصولات دیجیتال در سال ۲۰۱۷ تعیین شده است.

با توجه به امکان استفاده از این فناوری در ماه‌های آینده، انتظار می‌رود بلوتوث ۵ طی سال آینده‌ی میلادی روی شماری از گجت‌ها با امکانات جدیدتر عرضه شود. بلوتوث ۵ ویژگی‌های جدیدی دارد و می‌تواند قابلیت‌های بیشتری در اختیار تولیدکنندگان و همچنین کاربران قرار دهد. اطلاعات ارائه‌شده نشان از این دارد که بلوتوث ۵ دارای برد بیشتر، سرعت بالاتر و همچنین ظرفیت بیشتر برای انتقال اطلاعات در هر پیام خواهد بود؛ به‌طوری‌ که برد تا ۴ برابر، سرعت تا ۲ برابر و ظرفیت انتقال اطلاعات تا ۸ برابر افزایش پیدا خواهد کرد.

همچنین باید به افزایش تعامل فناوری بلوتوث با سایر تکنولوژی‌های بی‌سیم اشاره کرد، از این‌رو دوباره بلوتوث به‌عنوان روشی سریع و آسان به‌منظور انتقال اطلاعات بین گجت‌های مختلف مورد استفاده قرار خواهد گرفت. با توجه به تمام ویژگی‌های بلوتوث ۵، انتظار می‌رود تولیدکنندگان دوباره به سمت استفاده از این فناوری بروند و در برخی کاربردها آن را جایگزین وای‌فای کنند.

بر اساس اطلاعات ارائه‌شده؛ بلوتوث ۵ قادر است اطلاعات را تا سرعت ۷۲۱.۲ کیلوبیت بر ثانیه برای Basic Rate، قریب به ۲.۱ مگابیت بر ثانیه برای حالت Enhanced Data Rate و نرخ ۵۴ مگابیت بر ثانیه در سرعت بالا با ۸۰۲.۱۱ AMP انتقال دهد. همچنین باید به فرکانس ۲.۴ گیگاهرتزی روی باند ISM اشاره کرد.

برچسب ها: برچسب‌ها:
نظرات شما