بعضی از دانش‌آموزان به دلیل اضطراب کنکور اشتهای زیادی دارند که منجر به پرخوری و آسیبهای آن می‌شود. این یکی از توصیه ها برای کنترل اشتها است.

سیر بخاطر خواص دارویی بی شمارش همیشه به عنوان یک گیاه مفید و درمانی مورد استفاده قرار می گیرد .هر چه حبه های سیر طعم تندتری داشته باشند گوگرد بیشتری دارند و در نتیجه خواص درمانی بیشتری دارند . علاوه بر این ، سیر بخاطر طعم خوبش برای طعم دار کردن غذاها هم بکار می رود و اگر بطور مرتب مصرف شود اشتها را کاهش می‌دهد.سیر اشتها را کم می کند و به همین دلیل برای کاهش وزن مفید است . وقتی که ما سیر مصرف می‌کنیم ، مرکز سیری مغز ما تحریک می‌شود و در نتیجه احساس گرسنگی ما کاهش می‌یابد . علاوه براین ، مصرف مکرر سیر باعث می‌شود که حساسیت مغز ما نسبت به هورمون لپتین افزایش یابد . لپتین هورمونی است که با افزایش سرعت متابولیسم و ترشح آدرنالین برای سیستم اعصاب ، به کاهش چربی ها کمک می کند .

هشدار :توجه داشته باشید که بعضی از افراد به سیر حساسیت دارند . تحریک پوست ، سردرد و تب از جمله علائم حساسیت به سیر هستند . علاوه براین ، خوردن سیر زیاد ممکن است به سیستم گوارش هم صدمه بزند .

نظرات شما