این نمونه مفهومی از تاکسی پرنده ایرباس که انرژی خود را از باتری‌های پر قدرتی دریافت می‌کند قرار است در مناطق شهری مسافران را جا به ‌جا کند. ایرباس گفته است که این تاکسی‌های پرنده آینده ظرفیت چهار نفر را خواهند داشت.

ما در سال ۲۰۱۷ قرار داریم و به نظر می‌رسد مفهوم تاکسی‌های پرنده به آینده تعلق داشته باشد، اما ایرباس این‌گونه فکر نمی‌کند. این شرکت سال آینده میلادی تاکسی پرنده خود را مورد آزمایش قرار خواهد داد و در نظر دارد مطابق با برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده در سال ۲۰۲۳ به‌طور رسمی از این تاکسی‌های پرنده برای جابه‌جایی مسافران استفاده کند. اما پیش از این تاریخ به دنبال آن خواهد بود تا این تاکسی‌ها را به شکل کاملا مستقل و بدون نیاز به خلبان به حرکت در آورد.

این تاکسی پرنده ایرباس که CityAirbus  نام دارد در حال حاضر دارای چهار پره است و ایرباس گفته است که برای کاهش صدای حاصل از پره‌های از مکانیزم‌های خاصی استفاده کرده است. ایرباس اولین بار ایده تاکسی‌های خودران ‌را سال ۲۰۱۶ میلادی مطرح کرد. البته ایرباس تنها شرکتی نیست که به دنبال تحقق چنین ایده‌ای است. اوبر در اجلاس سه روزه‌ای که چندی پیش برگزار کرد از برنامه‌های خود برای ساخت تاکسی پروازی اختصاصی خود خبر داد. اوبر نیز در نظر دارد تا سال ۲۰۲۰ اولین نمونه مفهومی ساخت خود را آزمایشی کند. در  همین ارتباط دوبی نیز اولین تاکسی مفهومی ۱۸ روتری که از سوی شرکت آلمانی Volocopter ساخته شده بود را با موفقیت مورد آزمایش قرار داد.

 

نظرات شما