سانه‌های ژاپنی اعلام کردند غول‌های آی تی دنیا ازجمله اپل، گوگل و آمازون نیز در مزایده خرید واحد تراشه مموری توشیبا شرکت کرده‌اند.

روزنامه «یومی یوری شیمبون» در گزارشی از پایان راند اول مزایده واحد موسوم به Toshiba NAND flash memory business خبر داد که در آن کمپانی تایوانی «هون‌ های» (مالک اصلی فاکسکان) برای خرید آن ۱۸ میلیارد دلار پیشنهاد داده است. (فاکسکان سال گذشته واحد دیسپلی شارپ را به قیمت ۳.۸ میلیارد دلار خرید)

این واحد تجاری ۲۵ درصد از درآمد ۵۰ میلیارد دلاری توشیبا در سال گذشته میلادی را در اختیار داشته است و سرمایه‌گذاران موافقت کردند این بخش را به بالاترین پیشنهاد بفروشند تا ضرر ۹ میلیارد دلاری توشیبا در سال مالی گذشته را جبران کرده و مانع از ورشکستگی کامل صنایع توشیبا شوند.

در گزارش منتشرشده علاوه بر گوگل، اپل و آمازون نام کمپانی‌های بزرگ دیگری مانند وسترن دیجیتال، میکرون تکنولوژی و SK Hynix نیز آمده است که علاقمندی خود برای خرید را ابراز کرده‌اند.

«نیکی بیزینس دیلی» نیز گزارش داد کمپانی Broadcom، تراشه ساز آمریکایی، برای خرید توشیبا مبلغ ۲ تریلیون ین معادل ۱۷.۹ میلیارد دلار پیشنهاد داده است.

منابع موثق از حضور ۱۰ شرکت بزرگ در مزایده خرید واحد تراشه مموری توشیبا خبر داده‌اند و قرار است در آوریل تکلیف این مزایده معلوم شود.

برچسب ها: برچسب‌ها:
نظرات شما