شرکت تاکسیرانی آنلاین اوبر اعلام کرد که تست ناوگان خودروهای خودرانش را از کالیفرنیا به آریزونا خواهد برد.

شرکت تاکسیرانی آنلاین اوبر اعلام کرد که تست ناوگان خودروهای خودرانش را از کالیفرنیا به آریزونا خواهد برد.
در پی رد ثبت ناوگان خودروهای خودران اوبر از سوی مقامات ایالت کالیفرنیا و درخواست مجوز از سوی این ایالت، اوبر تصمیم گرفت تست این خودروها را به آریزونا منتقل کند.
سخنگوی شرکت اوبر گفت: خودروهای ما امروز صبح با تریلی به آریزونا منتقل شدند. ما ظرف چند هفته آینده برنامه تست خودروهای خودران خود را در این ایالت شروع خواهیم کرد.
اوبر ابتدا قصد داشت پس از پیتزبورگ، سانفرانسیسکو را به عنوان دومین مکان تست ناوگان خودروهای خودرانش انتخاب کند، اما بلافاصله پس از شروع این برنامه در ۱۴ دسامبر با دپارتمان خودروهای موتوری کالیفرنیا بر سر کسب مجوز این کار دچار اختلاف شد. براساس مقررات ایالت کالیفرنیا تست خودروهای خودران در خیابانهای عمومی باید با مجوز انجام شود و یک راننده برای مواقع اضطراری پشت فرمان خودرو حضور داشته باشد.
این در حالیست که اوبر با استناد به حضور راننده پشت فرمان خودروهای خودران خود، با درخواست پلیس مبنی بر دریافت مجوز مخالفت کرده بود.
شرکت‌های دیگر از جمله گوگل و تسلا که مشغول آزمایش خودروهای خودران خود هستند، با دریافت مجوز مشغول چنین آزمایشاتی هستند.
اوبر ظرف مدت کوتاهی توانسته به یکی از بزرگترین شرکت‌های کرایه اتومبیل آنلاین در جهان تبدیل شود. این شرکت به وسیله تلفن‌ همراه مسافران را برای دریافت خدمات به نزدیک ترین راننده مرتبط می‌کند.
نظرات شما