اگر فیلم‌های دنباله‌دار جنگ ستارگان را دیده باشید؛ حتما با اسلحه لیزری «ستاره مرگ» آشنایی دارید. اسلحه‌ای که با لیزر همه‌چیز را نابود می‌کرد. اکنون، دانشمندان استرالیایی می‌خواهند ستاره مرگ را بسازند و روانه بازار کنند.

محققان استرالیایی روش جدیدی برای ترکیب لیزرها و ایجاد یک اشعه قدرتمند به وسیله الماس اختراع کرده‌اند. آنها با این روش می‌توانند ابرلیزری بسازند که شبیه اسلحه به کار گرفته شده در مجموعه فیلم‌های علمی تخیلی جنگ ستارگان است!  تحقیق درباره ساخت این ابر لیزر توسط محققان دانشگاه Macquarie استرالیا انجام و در نشریه «لیزر و فتونیک ریویو» منتشر شده است.

ریچ میلدرن دستیار استاد و یکی از مولفان تحقیق می‌گوید: «تا کنون لیزرهای قدرتمندی برای مقابله با تهدیدهای مختلف از پهپادهای ارزان قیمت تا فناوری‌های موشکی پیچیده ساخته شده است. این لیزرها در فضا نیز کاربرد دارند، مانند منهدم کردن زباله های فضایی.»

 

Laser

طبق گزارش منتشر شده، ترکیب اشعه‌های لیزر در الماس  به دلیل «تاثیر تعاون» کریسیتال است که سبب می شود اشعه‌های نور قدرت خود را به مسیری مشخص هدایت کنند. این کشف از لحاظ فنی اهمیت زیادی دارد زیرا محققان لیزر به شدت تلاش دارند قدرت این دستگاه‌ها را بالاتر ببرند.

برچسب ها: برچسب‌ها:,
نظرات شما