حدود ۲۵۰۰ گونه از سیب در ایالات متحده به تنهایی رشد می کند سیب های Gravenstein، Pippin و Granny Smith بیشتر ترش می باشد. Braeburn و فوجی کمی شیرین، خوشمزه، قرمز و طلایی هستند و Honeycrisp در میان آنها شیرین ترین گونه می باشد.

حدود ۲۵۰۰ گونه از سیب در ایالات متحده به تنهایی رشد می کند سیب های  Gravenstein، Pippin و Granny Smith بیشتر ترش می باشد. Braeburn و فوجی کمی شیرین، خوشمزه، قرمز و طلایی هستند و Honeycrisp در میان آنها شیرین ترین گونه می باشد. چیز دیگری که در هنگام انتخاب سیب به نظر می رسد نگرانی از برنامه آفت کش ها است با توجه به مطالعه ۲۰۱۲ توسط کار گروه محیط زیست (  EWG)، سیب از بین ۱۲ ماده غذایی بیشترین باقیمانده آفت کش را داشت. برای جلوگیری از آفت کش ها سیب با گواهی ارگانیک بخرید. اگر شما تصمیم به خرید سیب معمولی دارید حتما آنها را با آب پاک به خوبی با یک اسکراب ملایم با یک برس سبزی نسبت به حذف هر گونه باقی مانده و موم اقدام کنید.

 

مزایای سیب برای سلامتی

سیب ترد شیرین و خوشمزه، یک میان وعده قابل حمل است و همانطور که گفته می شود خوردن یک سیب در روز شما را از دکتر دور نگه می دارد. این ضرب المثل یک حقیقت است. مزایای تغذیه ای سلامت سیب متعدد است. با توجه به تحقیقات انجام شده، خوردن سیب با کاهش خطر ابتلا به بیماری های مختلف، از جمله سرطان، بیماری های قلبی، دیابت و آسم مرتبط است. همین مطالعه نشان می دهد که خوردن سیب ممکن است به کاهش کلسترول کمک کند و دارای خواص آنتی اکسیدانی نیز هست.

سیب به قلب شما کمک می کند

با توجه به دانشگاه ایلینویز، سیب دارای فیبر محلول و نامحلول است ترکیبی از فیبرهای محلول در چربی ( مانند پکتین ) و غذاهای گیاهی موجود در سیب ممکن است از رسوب کلسترول در پوشش دیواره رگ های خونی جلوگیری کرده و به کاهش بروز بیماری های قلبی کمک کند. هنگامی که به طور منظم ( یک عدد در روز ) با پوست خورده شود ترکیب مناسبی از مواد مغذی سبب کاهش چربی های خون و خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد.

سیب با کلسترول مبارزه می کند

به گزارش مجله تغذیه که برخی از توانایی سیب برای محافظت در برابر بیماری های قلبی ممکن است به خاطر کاهش بالقوه کلسترول باشد مطالعات حیوانی اثرات پایین آورنده کلسترول در سیب، گلابی و هلو را نشان داده اند سیب بیشترین توانایی برای پایین آوردن کلسترول را نشان داد. تحقیقات همچنین نشان داده است خوردن یک سیب در روز به کاهش آسیب کلسترول بد ( LDL ) کمک می کند و شما را از پیشرفت بیماری های قلبی محافظت می کند.

سیب دارای آنتی اکسیدان است

به گزارش مجله تغذیه که سیب ( مخصوصاً لایه روی آن ) می تواند به مهار رشد هر دو سرطان روده بزرگ و سلول های سرطان کبد، به علت فعالیت آنتی اکسیدان قوی کمک کند. با توجه به دانشگاه ایلینویز، دو سوم از آنتی اکسیدان های موجود در سیب در لایه روی آن موجود است. پلی فنول ها، فلاونوئیدها و ویتامین C موجود در سیب از آن یک منبع عالی از مواد مغذی آنتی اکسیدان می سازد انجمن اپل آمریکا تایید می کند که تمام انواع سیب حاوی آنتی اکسیدان ها هستند.

درمان پوکی استخوان

همچنین سیب در حفاظت از استخوان به علت ( فلاونوئیدی به نام فلوریدزین ) موثر است و در زنان یائسه از پوکی استخوان جلوگیری می کند.

کاهش علائم آسم

نوشیدن آب سیب در کودکان دارای اسم خس خس سینه در آنها را کاهش می دهد.

کمک به درمان دیابت

پکتین در سیب تامین گالاکترونیک اسید در بدن که باعث کاهش نیاز بدن به انسولین می شود و ممکن است در مدیریت درمان دیابت کمک کند.

از دست دادن وزن

تحقیق برزیلی نشان داد که زنانی که سه سیب یا گلابی در روز خوردند نسبت به زنان که میوه مصرف نکردند در رژیم لاغری وزن بیشتری را از دست دادند

ذخیره سازی سیب چگونه باشد

سیب در سردخانه در دمای ( ۳۵ – ۴۰ درجه فارینهایت ۲ – ۴ درجه سانتیگراد ) نگهداری می شود، سیب می تواند تا سه الی چهار ماه با حداقل از دست دادن مواد مغذی ذخیره شود. توصیه می شود که سیب در بن crisper یک یخچال با کمی رطوبت ناشی از یک پارچه مرطوب نگهداری شود. برای به حداکثر رساندن طول مدت زمان ذخیره سیب، لازم است نسبت به حذف هر گونه سیب کبود شده اقدام کنید.

نظرات شما