در ابتدای اردیبهشت ماه «نصرالله جهانگرد»، معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد که فاز سوم شبکه ملی اطلاعات تا دو ماه دیگر به بهره برداری خواهد رسید و با راه اندازی آن، معماری اصلی و ساختار فنی شبکه به طور کامل شکل خواهد گرفت.

روز گذشته «محمود واعظی»، وزیر ارتباطات بار دیگر تاکید کرد که تا پایان کار دولت یازدهم، فاز سوم شبکه ملی اطلاعات اجرا خواهد شد. وی در همین رابطه گفت:

«همه همکاران که در زیرساخت‌ها تلاش می‌کنند آنهایی که در توسعه محتوا مسئولیت دارند و همه نهادهای متعهد که سهمی در توسعه و سالم‌سازی شبکه ملی اطلاعات دارند در چارچوب شورای عالی فضای مجازی در این خصوص با همگرایی و هماهنگی  و همدلی بیشتر تلاش‌های خود را افزایش دهیم. انشالله در فاز سوم شبکه ملی اطلاعات که تا پایان این دولت اجرا خواهد شد، مسیر حرکت را با تعامل بیشتر با تمامی صاحب نظران تنظیم و با تلاش بیشتر  اجرا خواهیم کرد.»

بر اساس گفته‌های پیشین دولت مردان، در ابتدای دولت یازدهم، شبکه ملی اطلاعات تنها ۱۵ درصد رشد کرده بود و با سرمایه‌گذاری‌های عظیم و هدف‌گذاری‌ها این دولت، توانسته به انتهای راه خود نزدیک شود.

پیش از این، قرار بود بهره‌برداری از فاز سوم شبکه ملی اطلاعات در روز جهانی ارتباطات یعنی ۱۷ مه – ۲۷ اردیبهشت ماه انجام شود که اکنون با تاخیر مواجه شده است.

نظرات شما