پس از ساخت اولین نمونه بُرد اختصاصی اندرویدی توسط هوآوی با کمک گوگل به نام Hikey 960 ، تیمی متشکل از هر دو کمپانی مصمم شده اند تا آن را برای کارهای اندرویدی توسعه داده تا چیزی شبیه Raspberry Pi شود.

سال‌هاست توسعه‌دهندگان اندروید مجبور بودند تا اپلیکیشن‌های خود را روی سخت‌افزارهای متفاوت و متنوع تست کنند که باعث دردسر برای آنها شده بود.

اما اینک هوآوی و گوگل با تشکیل تیم جدید سخت افزاری، پلتفرم جدیدی مبتنی بر ARM را توسعه داده اند تا توسعه اندروید به نحو یکسانی برای توسعه‌دهندگان نرم افزاری پیش رفته و آسان شود.

در همین راستا، هواوی بُرد جدیدی به نام Hikey 960 را با کمک گوگل به صورت الگو ساخته که ضروریات اولیه توسعه دهندگان را تأمین می‌کند و قرار است با کمک مهندسان گوگل در نسخه های بعدی بهتر هم شود.

این بُرد با معماری هشت هسته‌ای تعریف شده و گرافیک Mali-G71 با ۳۲ گیگ حافظه داخلی و ۳ گیگ رم روی آن نصب‌شده است که با اغلب گوشی‌های هوشمند مدرن سازگاری دارد.

دو پورت یو اس بی ۳.۰ و یک پورت یو اس بی تایپ سی در کنار وای فای و بلوتوث ۴.۱ و پورت «اچ دی ام آی» از آن پشتیبانی فنی می‌کند. رزولوشنی که پشتیبانی می‌کند ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ است و البته توانایی خروجی دادن تا ۴K را با تریک نرم‌افزاری دارد.

قیمت این بُرد ۲۴۰ دلار تعیین‌شده و به‌زودی راهی بازارهای جهانی برای توسعه‌دهندگان اندرویدی می‌شود.

 

نظرات شما