آزمون آزمایشی یکی از ابزارهای مهم یادگیری محسوب می شه، وقتی ما درس می خونیم و می دونیمکه امتحانی برگزار می شه مطمئناً نوع درس خوندن و تمرکز ما کاملاً متفاوت میشه و تمرکز ذهنی ما بیشتر می شه. اول باید بدونیم که هدف از آزمون آزمایشی چیه؟ مطمئنا همه شما می گید هدف از […]

آزمون آزمایشی یکی از ابزارهای مهم یادگیری محسوب می شه، وقتی ما درس می خونیم و می دونیمکه امتحانی برگزار می شه مطمئناً نوع درس خوندن و تمرکز ما کاملاً متفاوت میشه و تمرکز ذهنی ما بیشتر می شه.

اول باید بدونیم که هدف از آزمون آزمایشی چیه؟

مطمئنا همه شما می گید هدف از آزمون آزمایشی اینه که بریم سر جلسه خودمون رو محک بزنیم و ببینیم در سهارو یاد گرفتیم یا نه، ولی اهداف آزمون آزمایشی خیلی بیشتر از این حرفاست و مسئله به این سادگی ها نیست!… آزمون آزمایشی یکی از ابزارهای مهم یادگیری محسوب می شه، وقتی ما  می خونیم و می دونیمکه امتحانی برگزار می شه مطمئناً نوعخوندن و تمرکز ما کاملاً متفاوت میشه و تمرکز ذهنی ما بیشتر می شه.

event-post-mortem

از طریق نتایج آزمون آزمایشی می تونیم تشخیص بدیم که ایراد کار ما دقیقا کجاست؟

همیشه بعد از آزمون مهمترین کار تصحیح آزمونه، سوالاتی که درست جواب دادیم رو چک می کنیم که اگه نکته جدیدی در پاسخ نامه تشریحی وجود داشت، این نکته رو یاد بگیریم و به جزوه دست نویسی اضافه کنیم.سوالاتیکه جواب ندادیم دو دسته اند یا قبلاً مطالعه نشده که این نشون میده باید در منابع و روش مطالعه تجدید نظر کنیم، یا اینکه  مطالعه شده و سر جلسه جمله معروف «نوک زبونمه» و ای کاش بیشتر می خوندمش رو میگیم که این یعنی اون قسمت باید بیشتر مرور میشد. سوالاتی رو که جواب غلط دادیم باید بررسی کنیم که علتش چی بوده،  آیا مفهوم سوال رو خوب متوجه نشدیم، اشتباه محاسباتی داشتیمیا بدلیل بی دقتی در پر کردن پاسخ نامه دچار اشتباه شدیم؟ راهکار این اشتباهات تست زنی و تمرین بیشتره.

اگر هم دلیلش این بوده که بین دو گزینه شک داشتیم باید مرورها رو تو اون مبحث بیشتر کنیم.

این نکته رو فراموش نکنید که حتما باید پاسخ نامه تشریحی مطالعه بشه و نکات مهمشون رو به جزوه های دست نویس خودتون اضافه کنید.

نظرات شما